Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 2024 yılında Golf için bir makyaj operasyonu planlıyor. Bu operasyonla birlikte aracın son içten yanmalı örnekleri bizlerin karşısına çıkacak. Ardından 9. nesille birlikte sadece elektrik motorlarına sahip bir model olarak satılacak olan Golf'un "GTI" ve "R" versiyonları da elektrikli olarak karşımıza çıkacak.

Autocar tarafından aktarılanlara göre şu anda ID.2 olarak düşündüğümüz MEB-Plus platformu üzerine inşa edilen araç Golf ismine sahip olarak GTI versiyonu gibi karşımıza çıkabilir. Dergi tarafından bildirilenlere göre araçta çift elektrik motoruna yer verilecek. Bu sayede 4 çekişli olacak olan araç oldukça iyi bir performans sergileyebilecek. Bu aracın yerden yükseltmiş bir GTI formu da olacak.

Galeri: Volkswagen ID.X Adlı Elektrikli Performanslı Hatchback

Mayıs 2021'de VW, 5.3 saniyede 0'dan 100 km/sa hıza çıkabilen ve dört tekerlekten çekişli 333 beygir güç üretebilen ID.X'in tanıtımını gerçekleştirdi. Açıkçası Golf'ün sportif versiyonu olarak karşımıza çıkması beklenen aracın nasıl bir performans sergileyeceğini henüz bilmiyoruz.

ID.2'nin 2025'te piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bundan dolayı araca dair henüz fazla ayrıntı bilmiyoruz. İlerleyen günlerde şirket tarafından daha fazla bilgi aktarılmasıyla veya casus fotoğraflarla araca dair daha fazla şey öğrenebileceğiz. Şu anda Alman otomobil üreticisi Volkswagen, çeşitli elektrikli otomobiller üzerinde çalışıyor.