İsveçli otomobil üreticisi Volvo, geçtiğimiz aylarda yeni elektrikli amiral gemisi modeli EX90'ın tanıtımını gerçekleştirdi. Ancak son aktarılanlara göre şirketten daha uygun fiyatlı bir model geliyor. Adının EX30 olması beklenen model, Haziran ayında bizlerin karşısına çıkacak. Motor1.com ailesi olarak sizler için aracın olası tasarımının çizimini gerçekleştirdik.

Genel olarak render görselimize baktığımızda aracın küçültülmüş EX90 olduğuna söyleyebiliriz. XC40 ile de bazı benzerliklere sahip olan araç, far grubuyla ve şık kapı kollarıyla oldukça ilgi çekici gözüküyor. Daha çok genç kullanıcılara hitap etmesi beklenen araç, boyutlarıyla da diğer Volvo modellerinden ayrışıyor.

Galeri: Volvo EX30 Resmi Olmayan Render Görselleri

Yeni Volvo EX30, XC40 Recharge'ın altında konumlanacak. En son güncellemeyle birlikte XC40 Recharge'da 69 kWh'lik bataryayla WLTP değerlerine göre 460 km'lik bir menzil sunulsa da bu araçta nasıl bir kurulumun bizlerin karşısına çıkacağını bilmiyoruz.

Yeni EX30, Geely'nin SEA platformunu kullanacak ve Polestar'ın kompakt sınıftaki bir modeliyle altyapısını paylaşacak. İki araç da standart olarak arkadan itişli olarak gelecek. Ancak isteyenler 4 tekerlekten çekiş sistemine de sahip olabilecekler. Araca dair daha fazla detay, ilerleyen günlerde şirket tarafından paylaşılacak.