İsveçli otomobil üreticisi Volvo'nun alt markası Polestar, geçtiğimiz aylarda yeni SUV modeli Polestar 3'ün tanıtımını gerçekleştirdi. Ancak şirket, ilerleyen dönemlerde yeni bir Polestar modeli daha tanıtacak. Bu kapsamda Tesla Model Y'nin rakibi olacak Polestar 4, kamuflajlı bir şekilde Çin'de görüntülendi.

Genel olarak araca baktığımızda kamuflaj ve maskeler yüzünden çok fazla detayı net olarak göremiyoruz. Ancak genel olarak aracın yapısı bizlerin karşısına çıkıyor. Özellikle hem coupe hem de fastback tarzıyla aracın yeni bir stile sahip olduğunu söyleyebiliriz. Arka tarafın yüksek olması bizleri ufak da olsa bir crossover olarak karşımıza çıkacağını gösteriyor.

Polestar 4 Casus Fotoğrafı

Yan taraftan araca baktığımızda ise Amerikan rakibi Tesla Model Y'ye oldukça benzediğini söyleyebiliriz. Hatta belli noktalarda marka belirtmeden aracın fotoğrafını paylaştığımızda birçok kişinin bu prototipin Tesla'ya ait olacağını düşüneceğinden eminiz. 

Teknik tarafta ise Polestar 4 ile ilgili net bir bilgi bilmiyoruz. Ancak aktarılanlara göre araç, 4 tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak ve 600 km menzil sunabilecek. Ayrıca daha büyük araçlarda kullanılacak SEA yerine PMA (kompakt EV) platformu üzerinde inşa edilmesi bekleniyor. Polestar 4'ün 2024'te üretime gireceği düşünüldüğünde aracın tanıtımının bu yıl içerisinde gerçekleşebileceğini söyleyebiliriz.