Geçtiğimiz Eylül ayında makyajlanmış Polestar 2'yi görüntülemeyi başarmıştık. Araca baktığımızda bizleri çok büyük bir değişiklik karşılamayacağını görmüştük. Ancak teknik taraftaki değişikliklerden emin değildik. Ancak sonunda marka merakımızı giderdi ve makyajlanmış Polestar 2'nin tanıtımını gerçekleştirdi.

İlk olarak tasarımdan başlarsak bizleri güncellenmiş bir ön kısım karşılıyor. Polestar 3'tekine benzer bir ön ızgaraya yer verilen araçta bazı kameraların ve radarların eklendiğini görüyoruz. Buna ek olarak yeni bir 20 inç dövme alaşım jant seti ve standart 19 inç jantlar için Michelin dört mevsim lastikler de bizlerin karşısına çıkıyor.

Galeri: 2024 Polestar 2

Teknik tarafa geçtiğimizde ise bizleri asıl değişiklikler karşılıyor. Hem tek hem de çift elektrik motorlu kurulumlarda yeni elektrik motorları yer alıyor. Polestar 2, güncellemeyle birlikte standart modelinde önden çekişli yerine ilk defa arkadan çekişli olarak geliyor. Yeni giriş seviyesi model, 303 beygir güç ve 489 Nm tork üretebiliyor.

Bu sayede aracın 0-100 km/saat hızlanması sadece 5.9 saniye sürüyor. Çift motorlu versiyona geldiğimizde ise bizleri yeni bir arka elektrik motoru karşılıyor. Bu sayede araç, toplamda 427 beygir güç ve 740 Nm tork üretebiliyor. Opsiyon olarak Performans Paketini aldığınızda ise aracın gücü 461 beygire çıkıyor.

Aracın 0-100 km/saat hızlanması sadece 4.1 saniye sürüyor ve gerektiği durumlarda ön motoru tamamen kapatarak sadece arka motorun güç vermesine izin veriyor. Güç ünitesindeki değişikliklere ek olarak batarya tarafında da çeşitli iyileştirmeler bizleri karşılıyor.

Bu kapsamda uzun menzilli versiyonda yeni 82 kWh'lik bir batarya bizleri karşılıyor ve araç EPA değerlerine göre 482 kilometre menzil sunabiliyor. Buna ek olarak bu versiyondaki maksimum şarj da 205 kW'a çıkarıldı. Aracın yeni teknolojileri sayesinde tüm versiyonlarındaki menzil süreleri iyileşti. Makyajlı Polestar 2'nin fiyatları henüz belli olmasa da çok daha fazla standart özellikler artırılarak fiyatların biraz da olsa artırıldığı belirtildi.