Alman otomobil üreticisi Mercedes-Benz, uzun yıllardır G-Serisi'nin üretimini gerçekleştiriyor. 50 yıldan uzun süredir karşımıza çıkan araç, tasarımını uzun yıllardır korumayı başarıyor. Elektrifikasyon süreciyle birlikte elektrikli bir versiyona kavuşacak olan aracı daha önce casuslarımız görüntülemeyi başarmıştı. Ancak bu kez, ilk defa aracın iç mekanını görüyoruz.

Kış testleri sırasında park edilen aracın iç mekanına baktığımızda bir önceki nesille kıyasla çok da farklı olmadığını görüyoruz. Yeni Mercedes-Benz modellerinden alışık olduğumuz direksiyon simidi hemen gözümüze çarpıyor. Buna ek olarak dijital gösterge paneli ve multimedya ekranın yerleşimi aynı kalırken orta konsolda bazı değişikliklerin yapıldığını görüyoruz.

Galeri: Mercedes-Benz EQG İç Mekan Casus Fotoğrafları

Havalandırma ızgaralarının ortasında yer alan tuşlarda eskiden diferansiyel kitleme fonksiyonları yer alıyordu. Ancak elektrikli versiyonla birlikte tank dönüşü ve diferansiyel için iki tuş yer alırken en soldaki tuş hala gizemini koruyor. Bunlara ek olarak yeni A-Serisi'ndekine benzer multimedya kontrolörü de araçta yer alıyor.

Teknik tarafta aracın nasıl bir güç ünitesine sahip olacağını bilmiyoruz. Ancak dört tane elektrikli motoruyla oldukça güçlü olacağını söyleyebiliriz. Aracın bataryaları şasi rayları arasına monte edilecek ve alt tarafta karbon levhalar kullanılarak korunacak. Yeni Mercedes-Benz EQG'nin 2023'ün sonlarından önce piyasaya çıkması bekleniyor.