Elektrikli otomobil üreticilerinden Fisker, son zamanlarda dikkat çeken markalar arasında yer alıyor. Şu anda SUV modelinin üretimini yalnızca Magna tarafından Avusturya'nın Graz kentindeki fabrikasında gerçekleştirse de satışlarını ABD'de gerçekleştiriyor. Bu kapsamda müşterilerin ilgisini daha fazla çekebilmek adına şirket, yeni bir konfigüratör yayınladı.

Yeni 3B konfigüratöre baktığımızda bir öncekine kıyasla daha iyi olduğunu görüyoruz. Özellikle 3D efektler sayesinde aracınızı daha rahat bir şekilde özelleştirebiliyorsunuz ve ayrıntıları daha iyi görebiliyorsunuz. Şu anda aracın rengini, iç mekandaki koltuk döşemelerini ve jantların tercihini kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Galeri: Fisker Ocean

Şimdilik aracın 3 farklı versiyonu ABD'de 2023 model yılı için satışa sunulsa da Hem Sport hem de Ultra versiyonları tükendi. Ocean Sport'un fiyatları 37.499 dolardan, Ocean Ultra'nın fiyatları ise 49.999 dolardan başlıyor. En üst versiyon olan Ocean One ise 68.999 dolardan başlayan fiyatlarla karşımıza çıkıyor.

Ancak Ocean One versiyonun 5.000 adetlik sınırı sebebiyle Ocean Extreme onun yerini temsil ediyor. Özellikle son zamanlarda dünya genelinde elektrikli otomobillere olan talebin artması birçok markanın başka pazarlara da açılmasına sebep oluyor. İlerleyen dönemlerde Fisker'ı ABD dışındaki pazarlarda da görebiliriz.