İçinde bulunduğumuz yılın ağustos ayında Acura, ZDX'i tamamen elektrikli ilk üretim aracı olarak yeniden hayatımıza getireceğini resmen onaylamıştı. Beklenen an yavaş yavaş geliyor gibi gözüküyor ki küllerinden doğan ZDX ile ilgili çeşitli resmi teaser görüntüleri ile karşınızdayız. Aşağıdaki galeride inceleyebileceğiniz bu güzellik, halka açık yollarda üretim öncesi prototipi ekranlarınıza getiriyor.

Acura, modelin markanın ürünlerinden beklediğimiz sürüş deneyimini ve yol davranışını sağladığını kanıtlamak istiyor. Bu sebepten mütevellit marka, ZDX'in geliştirme sürecinin artık gerçek koşullarda devam edildiğini söylüyor. Acura, bu olaya "Precision Crafted Performance" adını veriyor.

Galeri: 2024 Acura ZDX Teaser Görüntüleri


Yukarıdaki fotoğraf galerisindeki inceleyebileceğiniz bu otomobil, selefinden çok daha geleneksel bir görüntüye sahip olarak gelecekmiş izlenimi veriyor. Hatırlatmak isteriz ki Acura, tasarımındaki ilhamın çoğunun Precision EV konseptinden alındığının altını çiziyor. 

Markanın pille çalışan ilk üretim modeli, SUV dinamiklerini ve genel sürüş deneyimini optimize etme konusunda oldukça fazla mesai harcıyor. Görsellerden de inceleyebileceğiniz üzere, bu deneme aracı geçici farlar ve arka lambalar alarak testlerini gerçekleştiriyor. Önümüzdeki günlerde kendisinin çok daha az kamuflajlı bir şekilde karşımıza çıkacağını ümit ediyoruz.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Güney Kaliforniya'daki Acura Design Studio'da tasarlanan yeni ZDX'in, Honda ile yaptığı ortaklık sonucunda General Motors'un Ultium platformunu kullanacağını belirtmek isteriz. Bu aşamada güç aktarma organı ve batarya ile ilgili herhangi bir bilgi verilmese de, sözü geçen mimarinin 50 ila 200 kWh arasında değişen bataryaları destekleyebileceğini biliyoruz.

Acura, yeni ZDX'i gelecek yıl tanıtacağını belirtiyor. Kulislerde konuşulanlara göre, çok daha sportif bir ZDX Type S modeli de masada diyebiliriz.