Stellantis, gelecek yılın başlarında düzenlenecek olan 2023 Tüketici Elektroniği Fuarı kapsamında birçok farklı otomobille bizlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar aldığımız bilgiler doğrultusunda Las Vegas'taki fuarda Ram 1500 Revolution elektrikli pickup konsepti, Peugeot Inception Concept ve Chrysler'in EV konsepti tanıtılacak.

Resmi bir basın açıklamasında Stellantis, 5 Ocak'tan itibaren Las Vegas'ta lansmanları detaylandırdı. Bu açıklamada Chrysler'in teknoloji fuarındaki gösterimiyle ilgili de bazı bilgilere yer verildi. Aktarılanlara göre şirket, 2025 yılında piyasaya süreceği ilk elektrikli otomobiliyle ilgili gelişmeleri gösterecek.

Galeri: Chrysler Airflow Graphite Concept

Ayrıca şirket, Stellantis'in ilk Kuzey Amerika uygulamasının da tanıtımını gerçekleştirecek. Biraz detaylara indiğimizde ise şirketin tanıtacağı aracın bir Airflow konsepti olabileceğini düşünüyoruz. Zira Chrysler, geçtiğimiz yıl CES'te ve Nisan ayında iki tane Airflow aracını tanıttı.

Her iki araçta da yaklaşık 400 beygir güç üretebilen çift elektrik motorlu üniteler yer alıyordu. Şirketin yeni tanıtacağı konsept araçta da bu ünitenin kullanılıp kullanılmayacağını bilmiyoruz. Ancak iki prototipin de daha güçlü elektrik motorlarını taşıyabilecek STLA platformu üzerinde inşa edildiğini biliyoruz. Menzil için 563 ile 643 kilometre arasındaki değerler belirtildi.

Fuar kapsamında Dodge, "Dodge gibi çalışan, Dodge gibi görünen ve Dodge gibi ses çıkaran bir araç" olan Charger Daytona SRT'yi sergileyecek. Fiat ise dünyanın ilk metaverse destekli interaktif showroom'u olan Fiat Metaverse Store'u ziyaretçilere gösterecek.