Elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın Los Angeles'taki Petersen Otomotiv Müzesi'nde bir sergisi bulunuyor. Bu sergide şirketin yalnızca çeşitli konseptlerine, prototiplerine ve üretim araçlarına yer verilmiyor. Maketler, sanat eserleri ve tasarımla ilgili diğer parçalara da sergi ev sahipliği yapıyor.

Twitter'da Miss Jillianne (@MissJillianne) tarafından sergide yapılan bir paylaşım, birçok kişiyi oldukça heyecanlandırdı. Jillianne, yaptığı paylaşımda sergide yer alan iki kapılı bir Cybertruck çizimine yer verdi. Birçok kişi bu çizilen aracın ilerleyen dönemlerde karşımıza çıkacak daha küçük boyutlu bir Cybertruck olacağını belirtti.

 

Ancak CNBC'nin Tesla Baş Tasarımcısı Franz von Holzhausen ile yaptığı röportajda araçla birlikte oldukça bilgi verildi. Bu kapsamda aracın çeşitli tasarım süreçlerinden geçtiği ve ilk versiyonuna kıyasla değiştirilerek daha güzel bir tasarıma kavuşturulduğu aktarıldı.

Bu açıklamayı düşününce bu aracın sadece bir çizimden mi ibaret olduğu aklımıza gelse de henüz net bir açıklama yapmak oldukça zor. Birçok Twitter kullanıcısı bu tarzda daha küçük boyutlara sahip bir Cybertruck'ın oldukça güzel olabileceğini belirtti.

Daha öncesinde de Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar pickup modelinin daha küçük bir versiyona kavuşacağı yönünde. Şimdilik araca dair birçok yorum yapılsa da henüz piyasaya sürülmediği için net bir şey söylemek oldukça zor. Tesla'nın merakla beklenen Cybertruck'ın üretimine 2023 yılında başlamasını bekliyoruz.