Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, bugüne kadar alışık olduğumuz birçok otomobil üreticisinden oldukça farklı davranıyor. Şirket, diğerleri gibi sıklıkla fiziksel tasarım değişiklikleri yapmak yerine yazılımsal güncellemeler yaparak araçlarını güncel tutuyor. Ancak ortaya çıkan son bilgilere göre Model 3 için fiziksel bir değişim kapıda. 

Reuters tarafından aktarılanlara göre Highland kod adlı yeniden tasarlanan aracın iç mekanında değişiklikler yaşanacak. Bu değişikliklerle birlikte üretim maliyetlerinin düşürülmesi hedefleniyor. Ayrıca bazı bilgi sahipleri ile yapılan görüşmelere göre aracın iç mekanındaki bazı özelliklerde çeşitli geliştirilmeler de yapılacak. 

Galeri: 2022 Tesla Model 3

Büyük ihtimalle aynı Model S’de olduğu gibi aracın ön tarafından ufak değişiklikler yapılacak ve daha modern gözükmesi sağlanacak. Konfor tarafında Model S’e yeni ısıtmalı ve havalandırmalı koltuklar eklendi ve özel bir HEPA filtre sunulmaya başlanıldı. Ayrıca iç mekanda da yeni trim seçenekleri sunuldu. Büyük ihtimalle bu tarz geliştirmeler Model 3’te de karşımıza çıkacak. 

Reuters’ın raporuna göre araçta aynı Model S’de olduğu gibi Yoke adı verilen kesik direksiyon simidi sunulacak. Aracın makyajlı versiyonunun yılın 3. çeyreğinde Şangay’daki fabrikada üretime girmesi planlanıyor. Şirketin Freemont fabrikasında da makyajlı araç üretilecek ancak onun tarihiyle ilgili net bir bilgi bulunmuyor.