Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, multimedya sistemi konusunda birçok markanın ilerisinde yer alıyor. Özellikle sürekli güncellenebilir bir halde olan sistem sayesinde aracınızda en son teknolojileri kullanabiliyorsunuz ve istediğiniz uygulamalara aracınızdan da kolaylıkla erişebiliyorsunuz.

Bugüne kadar birçok uygulama Tesla araçlarında kullanılabiliyordu. Ancak görünen o ki popüler müzik uygulamalarından Apple Music de artık Tesla'larda aktif olarak kullanılabilecek. Bir Twitter kullanıcısı olan Aaron Cash, Tesla müzesini gezerken bir Model S'in ana ekranında Apple Music uygulamasının yer aldığını fark etti.

 

Yapılan paylaşımlara göre Apple Music şirketin 2022.40.50 sürüm numaralı geliştirici versiyonunda çalışıyor. Tesla'nın kendi müzik çalarında Apple Music'in özelliklerine yer verilse de Apple Music'in kendisinin araçta sunulması oldukça güzel olacak. Şu ana kadar Spotify ve Tidal gibi çeşitli müzik uygulamaları araçta sunuluyordu.

Bir başka tweet'te aktarılanlara göre uygulama V11 tatil güncellemesiyle birlikte kullanıcıların kullanımına sunulacak. Apple Music, ABD fiyatlarına göre aylık 9.99 dolarlık ve yıllık 99 dolarlık bir planla kullanıcıların karşısına çıkacak. Kullanıcılar Apple kimlikleri ile uygulamaya giriş yaparak kullanmaya başlayabilecekler.