Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, müşterilerinin araçlarının bakımlarını ve tamirlerini yaptırabilmeleri için geniş bir servis ağına sahip. Ancak bazı müşterilere servislerin oldukça uzak olması bazı sorunlara yol açabiliyor. Bu kapsamda başka servislerde çare aramak zorunda kalan müşteriler bazı hatalarla karşılaşabiliyorlar.

Bu kapsamda bir diğer otomobil üreticisi olan General Motors, bundan böyle servislerinde Tesla'lar için de hizmet vereceğini açıkladı. Yapılan açıklamalara göre Tesla sahipleri daha uygun fiyatlarla yetkili GM bayilerinde ve servislerinde hizmet alabilecekler. Buna ek olarak GM servisleri de elektrikli gelecek için hazırlanmış olacak.

Galeri: 2021 Tesla Model X

İlk başta birçok kişi için bu durum komik gibi gözükse de iddialara göre GM, bugüne kadar yaklaşık 11.000 adet Tesla aracının tamirini gerçekleştirdi. Buna ek olarak çoğunlukla Model 3 ve Model Y sahiplerinin bir Chevrolet Volt veya Bolt EV'ye sahip olduğunu düşündüğümüzde bu hamle oldukça mantıklı gözüküyor.

Ayrıca General Motors bayilerinin birçok bölgede yer alması ve bazı Tesla sahiplerine oldukça yakın olması bu sistemin kullanılabilir olacağını gösteriyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Siz olsanız bir GM servisinde Tesla aracınızı tamir ettirir miydiniz?