Alman otomobil üreticisi Volkswagen, ilk MEB platformu üzerine inşa edilen elektrikli otomobili ID.3’ün tanıtımını 3 yıl önce gerçekleştirdi. Aradan 3 yıl geçmiş olması ID.3’ün yakın bir zaman içerisinde makyajla bir versiyonla karşımıza çıkacağını gösteriyor. Ancak son zamanlarda yapılan açıklamalara göre ID.3 sadece bir hatchback olmayacak. 

Makyajla birlikte ID.3’ün bir SUV versiyonun da seriye eklenmesi ve ürün gamı genişletilmesi bekleniyor. Bu yazımızda olası ID.3 SUV’nin resmi olmayan render görsellerine yakından bakacağız. İlk olarak aracın ön tarafından başlayalım. Tasarımın yeni ID modellerinden alışık olduğumuz tasarıma oldukça benzediğini söyleyebiliriz. Far grubunu ortadan ikiye birleştiren LED bar aracı oldukça şık gösteriyor. Profilde ise ID.4’ün biraz daha sıkıştırılmış bir versiyonu gibi gözüküyor. 

Galeri: 2020 Volkswagen ID.3 inceleme

Arka tarafa ve iç mekana dair herhangi bir görsel bulunmasa da yerden yükseltilmiş aracın oldukça güzel gözükeceğini söyleyebiliriz. ID.3 SUV’nin ne zaman tanıtılacağı henüz bilinmese de VW’nin Binek Araçlar CEO’su Thomas Schaefer, 2026 yılına kadar piyasaya sürülecek 9 elektrikli araçtan birinin ID.3 SUV olacağını doğruladı. 

Bu araca ek olarak ID.1 ve ID.2 adı verilen hatchback ve crossover modeller de satışa sunulacak. Bu adımlarla birlikte şirket 2033’e kadar Avrupa’da sadece elektrikli otomobil satan bir şirket haline gelecek.