Alman otomobil üreticisi Volkswagen, elektrifikasyon süreciyle birlikte birçok farklı modelle karşımıza çıkmaya devam ediyor. ID serisiyle birlikte iyi bir başarı yakalayan şirket, elektrikli otomobilleri alıcı kitlesine sevdirmeyi başardı. Son yayınlanan ID. Buzz verileri de bu durumu kanıtlar nitelikte.

Volkswagen Ticari Araçlar tarafından aktarılan bilgilere göre 20.000'den fazla ID. Buzz rezervasyonu alındı. Yapılan açıklamalarda Volkswagen Ticari Araç Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Marka Yönetim Kurulu Üyesi Lars Krause, şu sözleri söyledi:

Galeri: 2022 Volkswagen ID. Buzz

"Bayilerimizdeki lansmandan önce bile peşin satışların başlamasından bu yana şimdiden 20.000'den fazla ID. Buzz satabildik. ID. Buzz'ların showroomlardaki mevcudiyeti ile talepte daha fazla artış bekliyoruz."

Şu anda Volkswagen ID. Buzz, 82 kWh'lik bir batarya seçeneğiyle karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar kargo ya da yolcu versiyonlarını seçebiliyorlar. VW tarafından aktarılanlara göre 2022 yılında toplam 15.000 adet araç üretilecek ve ilerleyen dönemlerde bu sayı 130.000'e kadar çıkarılacak.

İlk üretilecek olan 6.000 adet araç bayilere teslim edilecek. Ardından sadece 9.000 müşteri aracına kavuşabilecek. Genel olarak araca baktığımızda hem sunduğu özellikleri hem de fütüristik tasarımıyla oldukça fazla ilgi çekmeyi başarıyor. İlerleyen dönemlerde ülkemizde de göreceğimiz aracın yolcu versiyonun fiyatı ise 64,581 €.