ABD’li otomobil üreticisi GMC, elektrifikasyon süreciyle birlikte bizlerin karşısına yeni modellerle çıkmaya başladı. İlk olarak Hummer’ın elektrikli versiyonu olan Hummer EV ile birlikte başarı yakalayan şirket, geçtiğimiz günlerde yeni elektrikli pickup modeli GMC Sierra EV’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Ancak görünen o ki Ford mühendisleri aracın tasarımından oldukça rahatsız.

Ford’un Deneyim Tasarım Direktörü Ryan McManus, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada GMC’nin yeni pickup’ı Sierra EV’yi eleştirdi. İç mekana dair bir görsel paylaşan McManus, açıklamalarında şu sözlere yer verdi:

 

“Hey @GM, sana Senkronizasyon Düğmesi için CAD dosyasını gönderebilirdik. Bu sayede sizi birkaç saatlik çalışmadan kurtarmış olurduk.”

Genel olarak Sierra EV’nin multimedya sistemine baktığımızda F-150 Lightning’e oldukça benzediğini söyleyebiliriz. Hem ekranın altında bulunan fiziksel düğmenin hem de klima kumandaların yeri iki araçta da aynı şekilde konumlandırılmış. Ancak GMC’deki Google desteği büyük fark yaratıyor.

Bunlara ek olarak Sierra EV, Ford’un elektrikli pickup modeli gibi 515 kilometre menzil yerine yaklaşık 644 km menzil sunuyor. Buna ek olarak performans açısından da GMC Ford’un önüne geçiyor. Ancak şunu söylemeliyiz ki iki araç da segmentinde oldukça başarılı olacağa benziyor.