ABD'li otomobil üreticisi GMC, Hummer EV ile birlikte yıllardır süren Hummer hasretini sona erdirdi ve büyük bir pickup ile bizlerin karşısına çıktı. 5.507 mm'lik uzunluğa ve 2.202 milimetrelik bir genişliğe sahip olan araç, 4.000 kilogramdan fazla ağırlığıyla rakiplerinde rahatlıkla sıyrılabiliyor. Peki, daha küçük bir Hummer EV nasıl olurdu?

Automotive News'in son raporlarına göre şirketin Kaliforniya'da yer alan tasarım stüdyosunda küçük boyutlara sahip Hummer için tasarımlar tamamlandı. Şu anda her ne kadar fikir düşünülse de AN onaylanacağına inanıyor. Bununla birlikte 2023 yılına kadar Hummer EV üretimlerinin artırılması hedefleniyor.

Galeri: 2022 GMC Hummer EV İlk Sürüş

Küçük bir pickup, boyutları sayesinde Avrupa pazarı için de uygun hale gelmiş olacak. AN ile temasa geçen GMC'nin pickup bölümü sözcüsü Mikhael Farah, kompakt Hummer ile ilgili konuşmak istemedi. Hummer EV'nin 110.000 dolardan başlayan bir fiyat etiketi olsa da 90.000'den fazla rezervasyon almayı başardı.

GMC Hummer EV, General Motors'un Ultium platformuna sahip ilk otomobili olarak da karşımıza çıkıyor. Araç platformunu GMC Sierra EV, Cadillac Lyriq - Celestiq, Chevrolet Silverado EV - Equinox EV - Blazer EV ve Honda'nın Prologue - Acura ZDX ile paylaşıyor. GM'in önümüzdeki yıllarda daha fazla araç tanıtmak istediğini düşündüğümüzde küçük boyutlardaki bir Hummer'ın gelme ihtimalinin olabileceğini söyleyebiliriz.