Skoda Fabia'nın ilk neslinin 1999'da Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılmasının ardından, kendisi neredeyse yirmi yılı aşkın süredir şirketin model yelpazesinin en önemli aktörlerinden biri olmayı başardı. Bu güzellik genellikle Avrupa'nın B segmentinde kendisini gösterse de mevcut hatchback ve station wagon versiyonlarının yanı sıra bir crossover ekleyememişti. Şimdilerde ise bu durum, Skoda'nın pille çalışan, Fabia markalı bir crossover piyasaya sürmesi ile değişebilir.

Volkswagen'in MEB platformunu temel alması beklenen bu araç, yüksek ihtimalle Fabia'nın göze alışkın gelen boyutlarını daha fazla süspansiyon ve bir nebze daha geniş bir iç mekan ile harmanlanarak gelebilir. Durum böyle olunca, globaldeki ekip arkadaşlarımızın onu dijital ortamda hayal etmesi de gecikmedi. Her ne kadar teyide muhtaç olsa da bahsi geçen crossover, yakında yenilenecek olan Kamiq'e elektrikli bir alternatif olarak karşımıza çıkacak.

Galeri: Skoda Electric Crossover Render'ları

Skoda, Vision 7S konsepti ile  yepyeni bir logo ve marka kimliğini tanıtmıştı. Teaser'larda da rahatlıkla görebileceğiniz gibi, yeni T şeklindeki farlarla karakterize edilen tamamen yeni bir burun tasarımını kendisinde barındırıyor. Bununla birlikte, yeniden tasarlanan Skoda logosunun konumlandığı kapalı bir ızgara da mevcut. 

Mevzu kendisinin iç mekanı olduğunda ise, Skoda'nın tamamen dijital bir gösterge paneli ve geniş bir bilgi-eğlence ekranı ile karşımıza çıkacağını düşünüyoruz. 

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Skoda tarafından gelecek olan bu elektrikli aracın menzili ile ilgili bazı söylentileri paylaşmak isteriz. İddialara göre, tek bir şarjla yaklaşık 400 kilometre mesafe kat edilebilecek. Bununla birlikte, 200 kW'a kadar şarja izin veren gelişmiş bir elektrik sisteminin de otomobile entegre edileceği konuşuluyor...