ABD'li otomobil üreticisi GMC, elektrifikasyon süreciyle birlikte ürün gamındaki araçları elektriklendirmeye devam ediyor. Bu kapsamda önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan Sierra EV Denali'ye ait şirket tarafından ikinci bir teaser görseli daha yayınlandı. Yayınlan görselle birlikte tanıtım tarihi belli oldu.

Yapılan paylaşıma göre şirketin yeni elektrikli modeli Sierra EV Denali, 20 Ekim Perşembe günü tanıtılacak. Aracın Edition 1 versiyonu önümüzdeki hafta tanıtılacak ve rezervasyon alımları başlayacak. GMC, yaptığı açıklamalarda aracın tam anlamıyla bir pickup olduğunu ve oldukça güçlü olduğunu belirtti.

Galeri: 2023 Chevrolet Silverado EV

Bu yılın başlarında çıkan Chevrolet Silverado EV'ye kardeş olacak olan aracın teknik özellikleri henüz bilinmiyor. Ancak şu anda Silverado EV ortalama 640 km menzil sunabiliyor ve 664 beygir güç ile 1.063 Nm tork üretebiliyor. Ayrıca pickup, 0-96 km/saat hızlanmasını sadece 4.5 saniyede gerçekleştirebiliyor.

Tüm Sierra EV versiyonları tanıtımla birlikte karşımıza çıkmayacak. Büyük ihtimalle standart versiyonlara ek olarak kardeşi Hummer EV ile çeşitli ortak parçalara sahip 1.000 beygir güç üretebilen özel bir versiyon da bizlerin karşısına çıkacak.

Aracın ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmese de kardeşi Chevrolet Silverado EV Ocak 2022'de tanıtılmasına rağmen önümüzdeki yılın ilkbahar aylarında müşterilere teslim edilecek. Büyük ihtimalle yeni GMC Sierra EV de 2023'ün sonlarında ya da 2024'ün başlarında piyasaya sürülecek.