Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, 2008’in ortasından 2012 yılına kadar 2.400’den fazla Roadster satışı gerçekleştirdi. Şirketin piyasaya sürdüğü ilk elektrikli aracın yaklaşık 1.500 tanesi ABD toprakları içerisinde kaldı ve genellikle siyah, mavi, kırmızı, gri renklerle bizlerin karşısına çıktı. 

Bu renklerin yanı sıra Parlak Sarı Metalik adı verilen özel renkler de kullanıcılara sunulmuştu. Son yayınlanan ilanla birlikte bu araçlardan bir tanesi karşımıza çıktı. Cars & Bids sitesine eklenen ve muhteşem bir turuncu renge sahip olan 2010 model Tesla Roadster, 3.200 km’nin altındaki sayacıyla ve çok az değiştirilen parçalarıyla oldukça dikkat çekici gözüküyor. 

100 tane fotoğrafa sahip olan Tesla Roadster'ın 12 yıl geçmesine rağmen oldukça iyi bir boyaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Fotoğraflara detaylıca baktığımızda herhangi bir boya kalkması gözümüze çarpmıyor. Ayrıca eklenen özel opsiyonlarla birlikte aracın 139.050 dolara satın alındığı da belirtilenler arasında.

Opsiyonlar sayesinde aracın birçok yerinde karbon fiber detayları rahatlıkla görebiliyoruz. İç mekanda sunulan özel kalitedeki deriler ve eklenen ısıtmalı koltuk opsiyonları aracın günümüzde de rahatlıkla kullanılabilir olmasını sağlıyor.

Roadster’ın sahibi tarafından bildirilenlere göre sadece aracın ön tarafında boya koruma bulunuyor. Bunun dışında herhangi bir modifiye bulunmuyor. Araçta kusur olarak 2009 yılında üretilen orijinal lastikleri gösterebiliriz. Tüm bunlara ek olarak aracının diğer tüm orijinal ekipmanlarının da satışla birlikte teslim edilecek. Şu anda araca maksimum 90.000 dolarlık bir teklif verildi. Yeni teklifler içinse hala bekleyiş sürüyor.