General Motors, son zamanlarda attığı adımlarla birlikte elektrifikasyon sürecini hızlandırmaya başladı. Bu kapsamda şirket, GMC Hummer EV gibi önemli modellerini piyasaya sürerek pazardan pay almayı başardı. Ancak son yayınlanan bir videoya göre büyük elektrikli SUV modelindeki cam tavanlarda bazı sıkıntılar bulunuyor.

Bir GMC Hummer EV sahibi olan Frank Baltierrez, çektiği bir videoda aracın çıkarılabilir cam panellerinin su geçirmez olmadığını açıkladı. Baltierrez, sadece 1.300 kilometre kullanmasına rağmen aracın ilk maruz kaldığı yağmurla birlikte içeriye su akıttığını keşfetti. Videodaki akan sular da bu durumu kanıtlar nitelikte.

Galeri: 2022 GMC Hummer EV İlk Sürüş

Aracın 113.000 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu düşündüğümüzde bu hata pek de kabul edilebilir gibi durmuyor. Bu videonun ardından General Motors, aracın cam panel barlarını ve contalarını Müşteri Memnuniyeti Programını kapsamında ücretsiz bir şekilde değiştireceğini belirtti.

Bu paneller aslında araç için oldukça önemli. Cam panelleri kullanıcılar istedikleri zaman çıkartarak aracı tamamen üstü açık bir SUV haline getirebiliyorlar. Bu sayede Off-Road gibi etkinliklerde alınan haz üst seviyelere çıkıyor. Baliterrez'in aracına daha yakından bakabilmek için yukarıdaki videoyu izlemeyi unutmayın.