Her hafta sizlerin karşısına farklı casus fotoğraflarla çıkıyoruz. Bu haftaki konuğumuz ise Avrupa'ya açılmayı planlayan NIO'nun premium sedan modeli ET7. Şirketin Avrupa pazarında satmayı hedeflediği premium sedanı ET7, şirketin ilk etapta çıkmayı düşündüğü pazarlar yerine Polonya'nın Szczecin kentinde test edilirken görüntülendi.

Şu anda Çinli üretici Avrupa'daki batarya değiştirme istasyonlarını artırarak ve yeni fabrikasının üretimini bitirerek pazarda açılmayı hedefliyor. İlk etapta şirketin Almanya'da araçlarını satışa sunması ardından Norveç, Hollanda, Danimarka ve İsveç'e açılması bekleniyor. Ancak görünen o ki şirketin diğer ülkelere açılmayı da geciktirmek istemiyor.

Galeri: NIO ET7

Şu anda şirketin Norveç'te bazı müşterileri bulunuyor. Temmuz 2021'den bu yana Norveç'te yaklaşık 800 adet NIO ES8 satıldı. Yeni premium sedanın satışa sunulmasıyla şirket, Avrupa pazarında iyi bir satış başarısına ulaşmak istiyor.

NIO ET7, şu anda 2 farklı batarya seçeneğiyle satılıyor. 70 ve 100 kWh batarya seçeneklerine sahip modeller sırasıyla 500 km'den ve 700 km'den fazla menzil sunabiliyor. 0-100 km/saat hızlanmasını sadece 3.9 saniyede tamamlayabilen araç, 652 beygir güç üretebiliyor. Elektrikli otomobilin 2022'nin 4. çeyreğinde Avrupa'da karşımıza çıkması planlanıyor.