Merceedes-Benz EQE, sunduğu teknolojik özellikleriyle ve menziliyle piyasaya sürülmüş en iyi elektrikli otomobiller arasında yer alıyor. Ancak aracın tasarımı bugüne kadar oldukça fazla eleştirildi. Özellikle Porsche Taycan, Audi e-tron GT ve Tesla Model S’e kıyasla daha sade bir tasarıma sahip olduğu için bazı kişiler tarafından sıkıcı bulundu.

Ancak ortaya atılan iddialara göre sadece 0.22 sürtünme katsayısına sahip EQE için yeni bir versiyon geliyor. Alman basını Auto Bild‘e göre şirket, şu anda EQE ve EQE SUV arasında konumlanacak ve bir EQE Shooting Brake üzerinde çalışıyor. TopElectricSUV, bunun üzerine aracın nasıl görünebileceğine dair bir render görseli hazırladı. Görseli detaylıca incelediğimizde tasarımının EQE’ye kıyasla daha şık olduğunu söyleyebiliriz.

Galeri: 2023 Mercedes-Benz EQE 350

Her ne kadar Alman basını tarafından bir EQE Shooting Brake’in geleceği söylenilse de şu anda Mercedes-Benz bunu doğrulamadı. Ancak aracın SUV versiyonu şirket tarafından doğrulandı ve 16 Ekim’de tanıtılacak.

Şu anda ülkemizde satılan araç, EQE 350 ve Mercedes-AMG EQE 53 4MATIC+ versiyonlarıyla satılıyor. Sırasıyla 292 ve 625 beygir güç üretebilen araçlar WLTP değerlerine göre 613 ve 518 km menzil sunabiliyor. Aracın başlangıç fiyatı ise 2.658.200 TL olarak karşımıza çıkıyor.