Mercedes-Benz EQE SUV, uzun zamandır merakla bekleniyordu. Sonunda merakımızı giderecek bir açıklama Alman üreticiden geldi. Şirket, EQE SUV'un iç mekan görselini yayınladı ve aracın resmi tanıtım tarihini de açıkladı. Her ne kadar dış tasarımı göremesek de şimdilik iç mekan bizim için yeter de artar bile.

Yayınlanan iç mekan görselini baktığımızda aracın EQS, EQS SUV ve EQE'de kullanılan en yeni MBUX sistemine sahip olduğunu görüyoruz. Hyperscreen olarak adlandırılan sistem, yolcular için de ayrı bir ekran sunuyor. Yapılan açıklamada aracın boyutları gereğiyle sunduğu iç mekan rahatlığıyla sınıfının en iyisi olacağı belirtildi.

Galeri: Mercedes-Benz EQE SUV İç Mekan Teaserları

Aracın iç mekanında 5 farklı renk kombinasyonu sunulacak. Bunlara ek olarak oldukça fazla renk seçeneğine sahip ambiyans aydınlatmaları da araçta bulunacak. Ayrıca geleneksel ve modern tasarım çizgilerin bir arada sunulacağı kabin kullanıcıları oldukça memnun edecek.

EQE SUV bugüne birçok kez görüntülendi. Aracın teknik özellikleriyle ilgili herhangi bir bilgi şu anda olmasa da EQE bize bu konuda yardımcı olabilir. EQE 53 SUV, muhtemelen 90.6 kWh'lik bir bataryaya ve iki elektrik motoruna sahip olacak. Araç, 677 beygir güç üretebilecek. EQE 43 SUV ise EQE 43 sedan gibi 469 beygir güç üretebilecek. Aracın tanıtımı ise 16 Ekim'de gerçekleşecek.