Audi A6 E-Tron, şu anda geliştirilme aşamasında. Şirket, ortaya çıkan yeni videoya göre aracı Alp Dağları’nda test ediyor. Her ne kadar aracın üzerinde ağır bir kamuflaj olsa da bazı detaylar dikkatimizden kaçmıyor. Genel olarak baktığımızda aracın 4 kapılı konseptine oldukça benzediğini söyleyebiliriz.

Ön tarafa geldiğimizde bölünmüş far grubu bizleri karşılıyor. Bunun yanında tamponun köşelerine yerleştirilmiş hava girişleri de belli oluyor. Her ne kadar şimdilik bunları söyleyebilsek de aracın tam olarak hazır olmadığını söylememiz gerekiyor. Zira bazı yerlerdeki ayrıntılar net olarak belli olmuyor.

Galeri: Audi A6 E-Tron Sedan Casus Fotoğrafları

Audi mühendislerinin dağda daha çok aracın frenlerini test ettiğini söyleyebiliriz. Özellikle videoya da baktığımızda aracın sürekli fren lambalarını yaktığını görüyoruz. Hatta arada sırada aracın frenlerinden pek de hoş olmayan sesler çıkıyor.

Audi A6 E-Tron konseptiyle bu araçtaki benzerlikler profilden de belli oluyor. Özellikle daha kısa bırakılan arka taraf aracı daha da sportif gösteriyor. Arka tarafta hala üretim modeline ait olmayan geçici stoplar kullanılıyor. Bunlara ek olarak aracın arka difüzörü de konseptten biraz daha küçük gözüküyor.

Audi A6 E-Tron, Premium Platform Electric (PPE) platformu üzerine inşa edilecek. Her ne kadar aracın güç ünitesiyle ilgili bilgimiz olmasa da konsept model 470 beygir güç ve 800 Nm tork üretebiliyor. 4 saniyede 0-100 km/saat hızlanmasını tamamlayabilen konsept, WLTP değerlerine göre 700 km menzil sunabiliyor.

100 kWh’lik bataryasıyla birlikte 10 dakika şarjla aracın 300 km gitmesi sağlanabiliyor. Audi A6 E-Tron, bu yılın sonunda bizlerin karşısına çıkacak. Aracın 2024 yılı itibariyle şirketin ürün gamına katılması bekleniyor.