Bowlus, önde gelen karavan markaları arasında yer alıyor. Özellikle retro bir dış tasarımla modern iç mekanın uyumunu bizlere sunan şirket, şimdi de yepyeni bir karavanını tanıttı. Bu seferki karavan diğerlerine göre oldukça farklı. İçinde propan veya içten yanmalı jeneratörler bulunmuyor. Karavan tamamen elektrikli ve ismi Volterra.

Volterra, iddialara göre dünyanın ilk tamamen elektrikli karavanı olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Bowlus tarafından yapılan açıklamalara göre Volterra, yemek pişirmek için endüksiyonlu ocak içeren ilk seyahat karavanı ve entegre yüksek hızlı uydu internet özelliğine sahip de ilk araç olarak bizlerin karşısına çıkıyor.

Galeri: Bowlus Volterra Tamamen Elektrikli Karavan

Volterra asıl bataryası ile öne çıkmayı başarıyor. Karavanın lityum-iyon fosfat pil sistemi, şirketin Terra Firma treylerinde bulunanın iki katı olan 17 kWh büyüklükte geliyor. Bu sayede eğer karavan elektrikli bir otomobil tarafından çekiliyorsa karavan elektrikli otomobilinizi şarj edebiliyor.

Aracın iç mekanına geçtiğimiz de bizleri farklı bir ortam karşılıyor. 4 kişilik bir ailenin rahatlıkla kalabileceği karavanda banyo ve mutfak bulunuyor. Ayrıca şık tasarım sayesinde lüks ve konforlu bir iç mekan bizlerin karşısına çıkıyor. Her ne kadar karavan çok güzel olsa da maalesef fiyatları 310.000 dolardan başlıyor.