Mercedes-Benz EQ ailesi büyümeye devam ediyor. Öyle ki bu aile, giriş seviyesi EV'lerden lüks sedanlara, hatta SUV'lare kadar uzanıyor. Casus fotoğrafçılarımızdan gelen yeni haberler ve aşağıda inceleyebileceğiniz fotoğraflar öyle gösteriyor ki, otomobil üreticisi ilk Maybach markalı elektrikli aracı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Casuslarımız, aşağıda inceleyebileceğiniz aracın Mercedes-Maybach EQS SUV'nin bir prototipi olduğunu tarafımıza iletti. Hatırlatmak isteriz ki bu model, geçtiğimiz yıl 2021 Münih Otomobil Fuarı sırasında üretime yakın bir konseptle ekranlarımıza taşınmıştı. Şimdi ise marka, aracı pazara sunmak için mesai harcıyor. Tasarım açısından birçok şeyin değişeceğini biliyoruz, dolayısıyla beklentiler oldukça yüksek.

Galeri: Mercedes-Maybach EQS SUV Casus Fotoğraflar

Fotoğraflardan devam edelim. Burada incelediğimiz prototip, yoğun bir şekilde kamufle edilmeye devam edildiğinden mütevellit Maybach stilinden herhangi bir ilham alıp almadığını kestiremiyoruz. Kulislerde konuşulanlara göre, Mercedes-Benz EQS SUV'dan çeşitli stil benimsemeleri alan bir tasarım dili ile karşılaşabiliriz.

Mercedes, Maybach EQS SUV'nin, iki şarj arasında yaklaşık 600 kilometrelik bir menzile sahip olacağını belirtiyor. Şu aşamada elimizde teknik özellikler ile ilgili pek fazla bilgi olmadığından, bu konuyu bir sonraki habere bırakacağız. Alman şirketin serisindeki en lüks elektrikli araç olan bu güzellik, yüksek ihtimalle EQS SUV 580 4Matic ile aynı güce sahip çift motorlu bir güç aktarma organı ile karşımıza çıkacaktır. Şayet bu gerçekleşirse, toplamda 541 beygir gücü ve 858 Nm tork civarında bir çıkış görebiliriz.

İncelediğimiz Maybach EQS SUV Concept'inin en çok öne çıkan özelliklerinden biri iç mekanıydı. Hatırlatmak isteriz ki, kenardan kenara uzanan bir cam kapağın altında üç ekran bulunuyordu. Bizim beklentimiz, bu devasa ekranın daha lüks Maybach versiyonunun kabininde kendisine yer bulması yönünde olacak.