BMW 7 Serisi ile birlikte i7 şirketin Dingolfing fabrikasında beraber üretilecek. 7 Serisi'nin elektrikli versiyonu bu sonbahar itibariyle kullanıcılara ulaşmış olacak. Yayınlanan yeni videoya baktığımızda şirket, hem elektrikli hem de içten yanmalı modelini Nürburgring pistinde test ediyor. Geçtiğimiz günlerde de kamuflajsız modelleri yakalamıştık. Büyük ihtimalle teslimatlar öncesinde son kontroller yapılıyor.

Dikkatlice videoya baktığımızda iki tane aracın test edildiğini görebiliyoruz. Bu araçlardan bir tanesinin elektrikli i7 olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Büyük ihtimalle şirket son kontrolleri ve değişiklikleri yapabilmek adına araçları test ediyor. Videoya devam ettiğimizde i7'nin ağırlığına rağmen rahat bir şekilde hızlanabildiğini görüyoruz.

Galeri: 2022 BMW i7

Her ne kadar videoda aracın iyi hızlanabildiğini söylesek de i7 bir pist otomobili değil. Aracın EPA değerlerine göre 482 km'lik bir menzili bulunuyor. 195 kilovat şarj gücü ile DC şarjlarda 10 dakikada yaklaşık 130 km menzil sağlayabilecek aracın 101.7 kWh'lik bataryası bulunuyor.

Aracın dış tasarımı bazı kişiler tarafından beğenilmese de iç mekanda büyük bir devrimin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Lükse önem veren BMW, 31 inçlik 8K ekran ile kullanıcılarına çok farklı bir deneyim sunuyor. Ayrıca eklenen yeni özelliklerle birlikte aracın arka tarafı ile ön tarafından aynı deneyim sunulabiliyor. Yeni 7 Serisi ve i7 teslimatlarının sonbahar itibariyle başlaması planlanıyor.