Audi'nin EV serisi, Q6 E-Tron crossover'ın tanıtımıyla birlikte gözle görülür bir şekilde yol kat edecek. İki gövde stilinde sunulacak olan araç, bu kez yanında bir Sportback varyantı ile casus fotoğrafçılarımıza yakalanmaktan kurtulamadı.

Aşağıda inceleyebileceğiniz yeni casus fotoğraflar, Audi'nin crossover'ı iyi bir şekilde kamufle ettiğini ekranlarınıza getiriyor. Daha önce mart ayında paylaştığımız casus görüntülerinden biliyoruz ki, Q6'nın ön tarafı ve benimsediği stil artık bir sır değil. 

Galeri: Yeni Audi Q6 E-Tron Sportback Casus Fotoğrafları

Kamuflajın saklayamadığı bazı yerleri incelediğimiz kadarıyla, Q6'nın ince arka lambaları ve tehlike işaretlerinin dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Sportback ve normal Q6 arasındaki farklardan bahsedecek olursak; Sportback'in eğimli, fastback benzeri bir çatı tasarımına sahip olduğu arka kısmını ön plana çıkarabiliriz. 

Her ne kadar iç mekana tam teşekküllü göz gezdiremesek de, casus fotoğrafları bize üretim formunda görmeyi beklemediğimiz, enteresan görünümlü bir ekran kurulumunu gösteriyor. Bu durumda bir hatırlatma yapacak olursak, o da Audi'nin E-Tron GT ve Q4 E-Tron'unun pano içi ekranlarla piyasaya sürüldüğü yönünde olacaktır. Bu iki örneği referans aldığımızda, Q6'nın casus fotoğraflarında ön panelden dışarı taşan bir ekrana sahip olduğunu belirtebiliriz. Sürücü koltuğunun önünde dijital bir gösterge paneli bizi selamlamalı.

Güç aktarma organları hakkında ise şu ana kadar henüz resmi bir bilgilendirme yapılmadı. Bize soracak olursanız, bu elektrikli güzellik, tek ve çift motorlu konfigürasyonlarla kapıyı açabilir. Bu aşamada kulislerde konuşulanlar, en üst seviye RS performans modelinin 600'den fazla beygir gücü sağlayabileceğini gösteriyor. Unutmadan belirtelim, yeni Q6, KKD platformunu yaklaşmakta olan Porsche Macan EV ile paylaşacak.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Audi'nin yeni EV'yi tanıtmak için henüz bir tarih belirtmediğini hatırlatmak isteriz.