Los Angeles Otomobil Fuarı için zaman yaklaşıyor. Merakla beklenen ve birçok kişi tarafından ilgiyle takip edilen fuar, 18 - 27 Kasım arasında Los Angeles Kongre Merkezi'nde düzenlenecek. Birçok kişi bu sene düzenlenecek fuarda nelerin tanıtılacağını merak ediyor. Özellikle son zamanlarda EV’lere artan taleple birlikte üreticiler yeni elektrikli araçlarını bu sene fuarda tanıtacak. Ortaya atılan bazı iddialara göre Tesla da fuarda şovunu yapacak.

The Kilowatts tarafından keşfedilen bilgilere göre ABD’Li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, seri üretime hazı Roadster’ı LA Otomobil Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Erişilen broşürlere baktığımızda Roadster’a benzer bir aracın karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Büyük ihtimalle nihai ürün fuarda katılımacılara tanıtılacak.

 

Açıkçası 2023 yılı şirket için önemli bir yıl olacak. Musk tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalara göre merakla beklenen Cybertruck, Semi ve Roadster gelecek yıl içerisinde piyasayaya sunulacak. Belki de şirket fuarda Roadster ile birlikte yeni Cybertruck’ı ve Semi’yi katılımcılara gösterebilir.

Son birkaç yıldır üç model de sürekli ertelendi. Araya giren pandemi ve uygun fiyatlı Model Y ve Model 3’e olan talep artınca araçlar ikinci plana atıldı ve piyasaya sürülmedi. Araçların 2023 yılında piyasaya çıkmasıyla birlikte Tesla’nın satış başarısını artıracağını tahmin ediyoruz.