Yeni nesil Hyundai Kona'nın sayısızca casus fotoğrafını görme şansımız olmuştu. Aşağıdaki galeride inceleyebileceğiniz bu yeni casus fotoğraflar ise, otomobil üreticisinin Alman teknik merkezinin yakınındaki Kona Electric testine ait ilk görüntüleri yakalamayı başardı.

Hyundai, elektrikli Kona'nın etrafını kaplayarak bazı detayları gizli tutmaya çalışıyor. Otomobil üreticisi, her ne kadar bu kaplamayı kusursuz yaptığını düşünse de aracın şarj portunu gizleyemedi.

Galeri: Yeni Nesil Hyundai Kona Electric Casus Fotoğrafları

Güçlü crossover, bölünmüş far ve arka far tasarımını kullanmaya devam ediyor etmesine fakat yeni Hyundai Tucson'dan bazı stil ipuçlarını da taşıyacak gibi duruyor. Kulislerde konuşulanlara göre yeni Kona, cesur tasarım ipuçlarını alarak diğer son Hyundai lansmanlarından aşağı kalmamalı. Kona Electric'in bu aşamada mevcut model ile kıyaslandığı zaman boyut olarak büyüyebileceğini belirtmekte de fayda var.

Hyundai, yeni Kona'nın aktarma organları hakkında ise adeta ser verip sır vermiyor. Marka tarafından her ne kadar açıklama yapılmasa da, yeni nesil Kia Niro EV'nin aktarma organları ayrıntılarını bildiğimizden bazı tahminlerde bulunabiliriz. Hyundai'nin, 68.4 kW/saatlik pil paketini ve 255 Nm tork'un yanında 201 beygir gücü üreten bir elektrik motoruna yakın yükseltmeler almasını beklemek en doğrusu olacaktır. Mevcut Kona'da 68.0 kW/sa pil bulunuyor.

Kona'nın iç mekanına halihazırda göz attığımızdan, crossover'daki mevcut kabin üzerinde bu model minvalinde büyük bir yükseltme olacağını söyleyebiliriz. Daha önce Kona'yı içeren casus fotoğraflarda, Hyundai Ioniq 5'tekine benzer bir iç mekan ve ön panelde çift ekran kurulumu kendisini gösteriyordu. Hyundai'nin oraları saklama çabaları sonuç verdiğinden şu an tam olarak ne ile karşılaşabiliriz bilmiyoruz.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, yeni nesil Hyundai Kona Electric'in, yüksek ihtimalle 2023'ün ilk zamanlarına doğru geleceğini düşündüğümüzü belirtmek isteriz.