Mini'nin daha önce yeni nesil Cooper Hardtop'un elektrikli ve yanmalı versiyonlarını aynı anda satmayı planladığını siz değerli takipçilerimizle paylaşmıştık. Yeni gelişmeler ile Aşağıda inceleyebileceğiniz yeni casus fotoğraflar, kaputun altında bir içten yanmalı motor bulunan performansa dayalı John Cooper Works modelinin gelişimini ekranlarınıza getiriyor. 

Fotoğraflardan da detaylı inceleyebileceğiniz bu güzellik, sarı-siyah tonlarının ağırlıkta olduğu bir kamuflaj alarak karşımıza çıkıyor. Ön tarafa baktığımızda, yamuk bir şekilde ve yuvarlatılmış kenarlara sahip bir ızgaranın dikkat çektiğini görüyoruz. İtiraf etmeliyiz ki, kamuflaj, köşelerdeki kare girişler dışında alt yüzü saklamada oldukça iyi bir iş çıkarıyor.

Galeri: Mini Cooper John Cooper Works Casus Fotoğrafları

İncelemelerimize devam ettiğimizde, kaputun, mevcut modelden daha yuvarlak bir stile sahip olduğunu fark ediyoruz. Farların yuvarlak şekli muhafaza edilirken, çevrelerinde dairesel süslemeleri görmek mümkün. Şimdiye kadar mevcut model ile farklılık açısından gözümüze çarpan olağanüstü bir değişiklik olmadığını söyleyebiliriz.

Yakın zamanda piyasaya sürülen Mini Aceman konsepti, markanın gelecekteki araçlarının kabinleri için neler planladığı konusunda bize bir fikir verebilir. Model, gösterge panelinin ortasında büyük, dairesel bir dokunmatik ekrana ve altındaki geçiş anahtarlarına sahipti.

2023 Mini Cooper Pat Moss Sürümü
2023 Mini Cooper Pat Moss Sürümü

İçten yanmalı motorlu ve elektrikli Mini Cooper Hardtop, farklı platformlarda karşımıza çıkacak. Kulislerde konuşulanlara göre, elektrikli versiyonun mevcut Mini SE'den daha hafif ve daha uzun bir dingil mesafesine sahip olacağı bildiriliyor. Bu iddialara ek olarak, modelin yaklaşık 297 kilometre menzile sahip 40 kilovat saatlik bir pil veya şarjlar arasında yaklaşık 402 kilometre sağlayan 50 kW/saatlik bir pil ile sunulacağı öngörüleri de var.

İçten yanmalı motor ile gelecek olan varyantın, mevcut modelin FAAR platformunun bir evrimi üzerinde geleceği masadaki son bilgiler arasında. Motorlarda da yapılacak değişikliklerin bu aşamada minimal düzeyde tutulmasını bekliyoruz.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, içten yanmalı Cooper Hardtop'un yıl sonundan önce piyasaya sürülmesini ve 2023 model yılı için satışa çıkmasını beklediğimiz hatırlatmak isteriz. Elektrikli modelin tanıtımı ise bundan daha sonra olacaktır...