Chevrolet yeni Silverado EV’yi önümüzdeki yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İlk tanıtıldığı zaman oldukça ilgi gören ve bazı versiyonları sadece dakikalar içinde tükenen araca dair yeni görüntüler ortaya çıktı. Yeni Silverado EV Montana'nın Helena kasabasında yüksek bütçeli bir reklam filmi çekimi sırasında görüntülendi.

Reklam çekimine baktığımızda siyah bir Porsche Cayenne tarafından çekimlerin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Araçta bulunan devasa vinç ve kamera sayesinde Cayenne elektrikli pickup modelinden daha fazla ilgi çekmeyi başardı ve paylaşımlarda birçok kişi tarafından beğenildi.

 

Yeni Chevrolet Silverado EV oldukça rekabetçi olacak. Ford F-150 Lightning rakibi olması planlanan araç Ultium platformu sayesinde birçok gelişmiş özelliklere sahip olacak. Hatta son zamanlarda GM tarafından yapılan açıklamalara göre araca olan talep o kadar fazla ki 150.000 adet rezervasyon şimdiden yapıldı.

Bu siparişleri verenler arasında çoğunlukla filo sahipleri bulunuyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bir kişi ortalama 200 adet araç siparişi verdi. Ford F-150 Lightning de Silverado gibi çok talep ediliyor. Haziran ayında araç 1.837 adet sattı. Ford tarafından yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar 200.000 adet rezervasyon alındı. İki araç da pazarda yer aldığı zaman kimin galip geleceğini söylemek zor olacak.