Casuslarımız, yeni Rolls-Royce Spectre'ı bir kez daha yakalamayı başardı ki, hemen altta inceleyebileceğiniz fotoğraf galerisindeki enstantaneler güçlü EV'nin içini ilk kez gösteriyor. Hem dış mekanda hem de iç mekanda inceleyebileceğiniz casus fotoğraflar, RR'nin hem aracın dışını hem de ön tarafını ve gösterge panelini gizlemeye çalıştığını yansıtıyor. Gizleyemediği şeyler var elbette.

Aşağıda inceleyebileceğiniz Spectre'da, yeni bir şekle kavuşan gösterge panosunun üst kısmında farklılıklar olduğunu görebiliyoruz. Bununla birlikte, elektrikli otomobilin BMW'nin kavisli ekranlarına benzeyen bir çift ekran kurulumuna sahip olduğunu da gözlemleyebiliyoruz. BMW'nin iDrive 8 bilgi-eğlence yazılımının kendi versiyonunu alabilmesi kuvvetle muhtemel.

Galeri: Rolls-Royce Spectre Casus Fotoğrafları

Spectre, Cullinan ile oldukça fazla tasarım açısından benzerlikler taşıyor ki bunun tesadüf olmadığını düşünüyoruz. Yeni EV, şirketin Cullinan ve Phantom'u destekleyen Architecture of Luxury platformunu kullanarak karşımıza çıkacak. RR'nin yeni elektriklisi, yaklaşan tehlikelerle beraber süspansiyon sisteminin nasıl çalışması gerektiğini bildirmek adına, sürüş sırasında yolu tarayan yeni bir süspansiyon teknolojisiyle gelecek.

Rolls-Royce, otomobilin güç aktarma organları hakkında şimdiye kadar hiçbir bilgi paylaşmadı. Markanın elektriklisinin hala geliştirme aşamasında olduğunun altını çizmeliyiz. Kulislerde konuşulanlara göre, otomobilin çift motor kurulumunun 600-650 beygir arasında güç sağlaması bekleniyor. Otomobilin Tesla gibi bir Gülünç Mod ile gelmeyeceğini biliyoruz, otomobil üreticisi "gerçek bir Rolls-Royce deneyimi" sunan bir EV tasarlamaya ve tasarlamaya odaklanıyor. Sessiz, güçlü bir EV güç aktarma organı, şirketin değerlerine çok iyi uyuyor.

Aracın dış tarafı ile ilgili pek fazla söyleyeceğimiz bir şey yok. Daha önce de gördüğümüz kamuflajı ile birlikte gelmeye devam ediyor etmesine ama dik bir ön ucu, uzun kaputu, geniş tavan çizgisi ve belirgin arka çamurluk çıkıntıları ile gerçek bir Rolls-Royce görüntüsü çizdiğini de belirtmemiz gerek.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Rolls-Royce'un otomobilin çıkışı hakkında herhangi bir bilgi vermediğini belirtmek isteriz.