Her şeyden önce yukarıdaki videonun kalitesinden ötürü MG'den bir özür bekliyoruz... 2022 yılında hala 240p video yüklemek gerçekten kalbimizi kıran bir hareket oldu. Fakat video içerisinde muhteşem bir modelin hayat buluşunu izlemek, keyfimizi yerine getirmiş durumda. "Efsanenin geri dönüşü" başlıklı bu video, MG'nin ikonik konseptinin hayat buluşunu temsil ediyor.

2021 yılında karşımıza çıkan Cyberster konsepti, sonunda üretim versiyonuna kavuşacak. Yayınlanan video sayesinde modelin martı kanat kapı tasarımını ve ilginç direksiyonunu koruyacağını görebiliyoruz. Daha önce paylaşılan patent başvurularından ise modelin yerden yükseğe konumlanacağını öğrenme fırsatımız olmuştu. Bu da modelin konforlu bir sürüş sağlayacağı anlamına geliyor.

Galeri: MG Cyberster Konsepti

Konsept model, 0-100 km/sa hızlanmasını 3 saniyenin altında tamamlayabiliyordu. MG'nin ölçümlerine göre Cyberster, tek şarjda yaklaşık 800 km mesafe katedebiliyor. Konsept aracın aynı zamanda kendisine ait bir platforma sahip olduğunu da biliyoruz. Bu teknik verilerin üretim versiyonuna taşınıp taşınmayacağını ise ilerleyen günlerde öğrenebileceğiz.

İddialara göre MG, Cyberster'ın üretim versiyonunu 2023 yılında resmen tanıtacak. Adından da tam olarak emin olamadığımız model, konsept kardeşinin ismini taşımaya devam edebilir.

Galeri: MG Cyberster Patent Başvuruları

Motor1.com Türkiye ekibi olarak henüz geçtiğimiz günlerde MG'nin showroom'unu ziyaret etme fırsatı bulmuştuk. Eğer markanın Türkiye planlarını merak ediyorsanız sizi şöyle alalım...