Chevrolet, tarihindeki ilk elektrikli Corvette olacak E-Ray üzerinde mesai yapmaya tam gaz devam ediyor. Haberimizin alt kısımlarında inceleyebileceğiniz galeride bulunan casus fotoğrafları, hem aracın kamuflajlı görüntülerini hem de iç mekanına dair enstantaneleri sunuyor.  

Motor.es'deki arkadaşlarımızın tarafımıza aktardığı casus fotoğrafları, yeni bir Corvette'ten bekleyeceğiniz tüm özellikleri kendisinde topluyor. Karbon fiber yapıya sahip koltuklar, tamamen dijital bir gösterge paneli, çok işlevli bir direksiyon simidi ve son olarak kapı panelleri boyunca beliren kırmızı vurgular araca karakteristik bir hava katıyor. Hatta fotoğraflara biraz daha yakından bakarsanız, orta konsolda birkaç ek kablonun yanı sıra, test araçları için alışılagelmiş olan bir ana şalter de fark edebilirsiniz.

Galeri: Chevrolet Corvette E-Ray Yeni Casus Fotoğrafları

Şu aşamada iç mekan pek fazla şaşırtıcı bir yapıya sahip olmasa da, kamuflajın altında hepimizi heyecanlandıran şeylerin olacağını tahmin ediyoruz. Kulislerde konuşulanlara göre Chevrolet, ön aksa standart Corvette'in LT2 V8 motorunu destekleyecek iki elektrik motoru entegre edecek. Bu kurulum ile birlikte E-Ray, dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte 600 beygir gücünden daha fazlasını üretebilir. Masada dolaşan başka bilgiler de var ki, işte onlardan biri: Çift turbo V8'li hibrit bir Corvette. Sadece duyum.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Chevrolet'nin, yeni Corvette E-Ray'e gelecek yıl ticari bir lansman yapılması için onay verdiğini hatırlatmak isteriz. Aracın geliştirme sürecinin de tamamlanmaya yakın olduğunu düşünüyoruz. Yıl sonundan önce kendisini görürsek asla şaşırmayacağız.