2013'te Les Edgar tarafından satın alınan TVR, günden güne gelişmeye devam ediyor. Bundan tam 5 sene öncesinde, yani 2017 yılında şirketin Gordon Murray ve Cosworth ile ortaklığı sayesinde V8 ile çalışan bir prototip ortaya çıkmıştı. Spor otomobilin en nihayetinde elektrikli versiyonuyla üretime girdiği doğrulandı.

İngiliz marka, özel spor otomobiller üreticisi olarak dünya çapında tanınan bir rkonumda olsa da (coupe ve cabrio), işin boyutu 2024'te resmi aracın resmi çıkışı ile birlikte tamamen değişecek. Bütün bu iddiaların kaynağı, Autocar'ın şu anda her iki araç için belirli bir zaman çizelgesinin belirlenmediğini öne süren bir özel bir rapordan geliyor.

Galeri: 2018 TVR Griffith

Edgar, "Bu aşamada en önemlisi, Daniel'ın devreye girdiği bir elektrikli araç ailesiyle sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için artık doğru yatırıma ve doğru rotaya sahip olmamız. Bu da bizim için bir 2024 lansmanı demek." ifadelerini kullandı.

Daniel Layton, Ensorcia Grubu'nun başkanlığını yürütüyor. TVR ve Güney Amerika menşeili lityum madenciliği şirketi Ensorcia Metals, 2021 yılının kasım ayında, Nisan 2022'de onaylanması üzere TVR EV spor aracının gelmesi için anlaşmaya varmıştı

EV'den önce piyasaya sürülecek olan TVR Griffith V8 spor otomobili, aynı Murray tasarımlı platformda yer alarak karşımıza çıkacak. Griffith prototipi, arka tekerleklere altı vitesli manuel şanzıman aracılığıyla gönderilen 498 beygir gücü üretebilen 5.0 litrelik Coyote motoruna sahip olarak karşımıza çıkmıştı. Autocar'ın ele aldığı rapora göre, EV versiyonu da aynı platformu kullanacak..