Rolls-Royce, ilk elektrikli otomobili için çalışmalarını sürdürüyor. Premium otomobil üreticisi aracı en iyi haliyle 2023’ün sonlarında tanıtacak. Uzun zamandır birçok testten geçen ve 2.6 milyon kilometre test edilme hedefi olan araca dair yeni bir detay ortaya çıktı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre Spectre ve gelecekteki EV’ler Tesla gibi Ludicrous Modu’na sahip olmayacak.

Rolls-Royce CEO'su Torsten Muller-Otvos, Autocar India ile yaptığı bir röportajda Spectre ve gelecekteki elektrikli otomobillerin Tesla gibi modlar sunmak yerine en akıcı haliyle piyasaya sürüleceğini belirtti. CEO açıklamasında şirketin elektrikli otomobiller için oldukça uygun olduğunu ve 2030 yılına kadar içten yanmalı satışlarını bitireceklerini söyledi.

Galeri: Rolls-Royce Spectre Fransız Rivierası’nda

Ayrıca elektrikli araçların sessiz ve güçlü olmasının Rolls-Royce özelliklerini yansıttığını ve içten yanmalılardan daha iyi sonuçlar alacaklarını belirtti. Aracın şu anda yaklaşık yüzde 40’ı tamamlandı. Hala aracın önünde uzun bir zaman yer alıyor. Bu yılın başlarında araç sadece yüzde 25 oranında hazırdı.

Aracın şu anda güç üniteleriyle ilgili bir bilgi bilinmiyor. Ancak son yapılan açıklamalarda aracın sürtünme katsayısının 0.26’dan 0.25’e düşürüldüğü belirtildi. İlerleyen günlerde araca dair daha detaylı bilgilere ulaşacağımızı umuyoruz.