General Motors, Ford F-150 Lightning’e rakip olarak Chevrolet Silverado EV’yi tanıtmıştı. Her ne kadar araç 2023’ün bahar aylarına kadar satışa çıkmayacak olsa da araca talep çok fazla. GM’in 2022 ile 2024 yılları arasında 400.000 elektrikli otomobil üretme planın bir parçası olan araç, gördüğü ilgi sayesinde şirketin hedefine ulaşmasına büyük oranda fayda sağlayacak.

GM CEO'su Mary Barra, şirketin 2. çeyrek mali raporu açıklamasının ardından yatırımcı toplantısında yaptığı açıklamada şirketin yeni elektrikli pickup modeli Chevrolet Silverado EV’ye çok büyük ilgi olduğunu ve 150.000 adet rezervasyon aldığını söyledi. Amerika’daki meslektaşlarımız tarafından Chevrolet ile yapılan görüşmede bu verilerin doğru olduğu ve siparişlerin yüzde 65’inin ilk defa Chevrolet ile tanışan kişilere ait olduğu belirtildi.

Galeri: 2023 Chevrolet Silverado EV

Araç ilk olarak Ocak ayında tanıtılsa da şirket son düzenlemeleri yapıyor. Geçtiğimiz ay aracın kamuflajlı prototipi görüntülenmişti. Ayrıca Chevrolet tarafından yapılan açıklamada aracın RST First Edition versiyonun 12 dakikada tükendiği duyurulmuştu.

Aracın bahar aylarında ilk olarak standart WT versiyonu satışa sunulacak. RST First Edition versiyonu ise sonbahar aylarında kullanıcılara sunulacak. RST versiyonun da 2024 yılının yaz aylarında satışa sunulması planlanıyor. Bunlara ek olarak yapılan açıklamada GM’in bir diğer elektrikli aracı GMC Hummer EV’nin de 60.000 sipariş aldığı ve bu siparişlerin yüzde 42’sinin yeni kullanıcılardan geldiği belirtildi.