Tamamen elektrikli Honda Prologue'u ilk kez gördüğümüzde tarihler 2021'i gösteriyordu. İddialı SUV'yi son görüşümüz ise en son Mayıs 2022'de olmuştu. Otomobil üreticisi, çeşitli eskizlere yer verdiği bir teaser videosu ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise başka bir teaser videosu ile kapımızı çalıyorlar.

Honda, bizi elektrikli Prologue'un yaratıldığı California'daki tasarım stüdyosunda ağırlıyor. Haberimizin en altında izleyebileceğiniz dört dakikalık video, Prologue'un iddia ettiği "neo-sağlam" tasarımı minvalinde, dünyanın dört bir yanındaki Honda çalışanlarıyla işbirliği yapmak adına sanal gerçekliğin önemli ölçüde kullanımını belirten bir süreçten bahsediyor.

Honda Prologue Teaser

Honda Design'ın VR ve CG tasarımcısı Marco Tan, "Prologue'u, gerçek dünyaya fazlasıyla benzeyen dijital bir ortamlarda görebildik. Sanal bir 3B ortamda renkleri, malzemeleri ve hatta ve hatta aydınlatmayı simüle ederek ve değerlendirerek, stili daha yüksek bir düzeye çıkaran olasılıkları keşfedebildik." ifadelerini kullandı.

Buradaki teaser çalışmasında en çok dikkat çeken nokta, dijital anlamda SUV'nin tam boyutlu bir kil maketi haline getirilmesi diyebiliriz. Bununla birlikte bazı gözlemlediğimiz noktalar da var. Mesela onlardan biri; birçok modern otomobilde yaygın olan havalandırma delikleri, zıt açılar veya çarpık gövde hatlarının burada eksikliği gözüküyor. Açıkça belirtmek gerekirse, ön yüzü Pilot veya yeni CR-V gibi diğer Honda SUV'lerin tasarım dilinden bir hayli farklı diyebiliriz.

Dört yıllık dış mekan tasarımcısı Sang-Hyuk Ahn, "İlk hacimli Honda elektrikli aracını tasarlamak, bizlere içten yanmalı bir motora sahip bir araçtan çok daha fazla özgürlük verdi. Bilhassa ön uç tasarımında hayal gücümüzü büyütebiliriz. Prologue'u daha uzun aks aralığına sahip, daha kısa çıkıntı ve sportif oranlar ve daha güçlü bir duruş oluşturmak için yetenekli lastikler ile dijital ortamda hayal ettik." ifadelerini kullandı.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, burada gördüğümüz kil modelin tasarım ipuçlarının doğrudan üretim versiyonuna yansıyıp yansımayacağı hakkında herhangi bir bilgimiz olmadığını belirtmek isteriz. Honda'dan önümüzdeki aylarda SUV hakkında daha fazla bilgi elde edebilmeyi bekliyoruz.