Şarj edilebilir hibrit Mercedes-AMG E 53, Avrupa'daki geliştirilmesine tam gaz devam ediyor. Casuslarımız tarafımıza aktardığı, aşağıdaki inceleyebileceğiniz araca dair fotoğraflarda inceleyebileceğiniz üzere kendisi kamuflaj giyiyor. 

Burada gördüğümüz yeni nesil E-Serisi'nin tasarımı, sedana dair incelediğimiz daha önceki casus fotoğraflarında gördüklerimizle aynı gibi duruyor. Bununla birlikte, şayet mevcut nesil ile bir karşılaştırma yapmamız gerekirse, farlar ve ızgaranın daha küçük göründüğünü söyleyebiliriz.

Galeri: Şarj Edilebilir Hibrit Mercedes-AMG E53 Casus Fotoğrafları

Aracı incelemeye devam ettiğimizde, ana lambaların alt kısmında gözümüze çarpan kavisli LED'lerin oldukça dikkat çektiğini belirtebiliriz. Yeni E-Serisi, yan taraflarda gömme kapı kollarına sahip olarak buradaki halini alıyor. Her bir kapının alt tarafında çapraz kıvrımlar mevcut. 

Arka tarafa geldiğimizde ise, her iki köşede de bir çift dairesel egzoz çıkışı olduğunu görüyoruz. Aracın şarj portu sol arka çamurlukta kalıyor. Tıpkı geçtiğimiz günlerde haberimize konu olan SL 53'te olduğu gibi, bu şarj edilebilir E-Serisi'nin güç aktarma organları hakkında herhangi bir bilgiye sahip değiliz.

Kulislerde konuşulanlara göre, kendisi elektrik destekli 2.0 litrelik turboşarjlı dört silindirli bir motor alarak gelebilir. Yeni E-Serisi'nin iç mekanından da bahsetmek isterdik ama maalesef elimizde herhangi bir görüntü bulunmuyor. Yüksek ihtimalle Mercedes'in MBUX yazılımına sahip büyük ekranlar görebiliriz.

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, her ne kadar E-Serisi'nin üretime hazır bir görüntüsü olsa da, kendisinin en iyi ihtimalle 2023'ün sonlarına doğru, en kötü ihtimalle ise 2024'e kadar gelmesini bekliyoruz.