Geçtiğimiz hafta Audi Q6 E-Tron Sportback casuslarımız tarafından görüntülenmişti. Her ne kadar araca dair biraz fikir edinsek de ağır maskeleme yüzünden aracın detayları belli olmuyordu. Bu hafta ise casuslarımız tekrardan aracı görüntülemeyi başardı ve geleneksel bir kamuflaja sahip olan araç bizlere detaylar hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Audi'nin yeni Sportback modeli standart Q6 E-Tron ile büyük oranda benzerliklere sahip. Aracın ön tarafına baktığımız bizleri büyük bir yalancı ızgara karşılıyor. Bunun yanında sunulan hava girişleri ve yeni bölünmüş farlar araca şık bir görüntü katıyor. Profile geldiğimizde ise arkaya doğru alçalan tavan standart versiyondan daha az bir yükleme hacmine sebep oluyor. Arka tarafta ise spoiler ve ince stopların dışında herhangi bir ayrıntı net olarak belli olmuyor.

Galeri: Audi Q6 E-Tron Sportback Casus Fotoğrafları

Standart Q6 E-Tron'un casus fotoğraflarına baktığımızda aracın iç mekanda büyük bir dijital gösterge paneline ve multimedya ekranına sahip olacağını söyleyebiliriz. Yeni Q6 E-Tron, iki versiyonda da Porsche Macan'ı temel alacak ve Premium Platform Electric (PPE) üzerinde inşa edilecek.

Bu platform sayesinde 350 kW şarj olabilecek araç, yönlendirilebilir arka aksa sahip olacak. Tek ve çift motorlu versiyonları bulunacak aracın 600 beygir güç üretebilen RS versiyonu da kullanıcılara sunulacak. Her ne kadar aracın resmi tanıtım tarihi belli olmasa da tahminlerimize göre araç bu yıl içerisinde tanıtılacak ve 2023'te satışa sunulacak.

Yakın tarihli bir rapora göre VW Grubu'nun yazılım ekibinin plan çerçevesinde ilerleyememesinden dolayı Audi, Porsche ve Bentley'in yeni elektrikli otomobilleri ertelendi. Bu durum Audi Q6 E-Tron için geçerli olmasa da şirketin amiral gemisi EV modelinin 2027'e kadar gelmeyeceğine bizlere gösteriyor.