Geçtiğimiz aylarda Alman üretici Volkswagen, yeni elektrikli minivanı VW ID. Buzz'u tanıttı. Özellikle geçmişle geleceğin harmanladığı bir tasarıma sahip olan araç birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Bunlara ek olarak şirketin üzerinde çalıştığı performanslı versiyon ID. Buzz GTX'e dair henüz görseller paylaşılmamıştı. Ancak çalışmalarımız sonucunda araca dair render görselleri hazırladık.

Resmi olmayan render görselini hazırlarken şirketin şu anda piyasada olan ID. 5 GTX modelinden yararlandık. Özellikle ID.5'in GTX versiyonunda çok büyük bir fark bulunmuyor. Sadece değişen tampon süslemeleri ve aracın bazı noktalarına eklenen GTX rozetleri aracın performanslı olduğunu vurguluyor.

Galeri: 2022 Volkswagen ID. Buzz

Render görselimize detaylıca baktığımızda ID. Buzz'un GTX versiyonunda tampon süslemeleri dışında daha farklı değişikler bulunuyor. Değişen tampon süslemeleriyle birlikte ID.5 GTX'te kullanılan sportif yan parçalar bu araçta da kullanılıyor. Ayrıca sportif olduğu için daha alçak bir süspansiyona sahip olan araçta 22-23 inç çaplı jantlar kullanılıyor.

Aracın render görseli tek taraflı olduğu için araçta herhangi bir GTX rozeti bulunmuyor. Ayrıca aracın performansına vurgu yapabilmek için de muhteşem bir kırmızı renk de bizlerin karşısına çıkıyor. Her ne kadar aracın teknik özellikleri bilinmese de tahminlerimeze göre araçta iki elektrikli motor olacak ve bu ünite 300 beygir güç üretebilecek. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip olacak araç 0-100 km/saat hızlanmasını 7 saniyede tamamlayabilecek.