Audi'nin Q6 E-Tron EV üzerinde yoğun mesai harcadığına dair duyumlar alıyorduk. Öyle duruyor ki marka, yakında çıkacak olan elektrikli crossover'ın Sportback versiyonu üzerinde de çalışmalarına devam ediyor. Aşağıdaki galeriden inceleyebileceğiniz üzere, casuslarımız kendisini bu ilginç örtüsü ile birlikte görüntüledi.

Audi'nin geliştirme ekibi, aracın tamamını saran bir örtü ile crossover'ı kamufle etmeye çalışıyor. Dikkatli incelerseniz, ön camın ortasındaki ince şeridi bile görebilirsiniz. Yan taraftan baktığımız zaman ise, aracın yan tarafını daha da belirginleştiren açık bir kanat olduğunu belirtebiliriz. Öyle duruyor ki, kendisi üretim formunda ve her an çıkışını yapmaya hazır bir vaziyette. 

Galeri: Audi Q6 E-Tron Sportback Casus Fotoğrafları

Ön taraftan baktığımızda ise, aracın Q6 E-Tron standart modelle aynı buruna sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yalnız geleneksel bir ızgara yerine, üzerinde kabartmalı sahte ağ desenli bir panel göze çarpıyor. Onu da belirtmeden geçmeyelim dedik.

Audi'nin diğer Sportback araçları gibi bu modelin de bir farkı var. Bizce en büyük fark, standart versiyona oranla revize edilen tavan çizgisi. Bu durum bagaj hacminden fedakarlık edildiğini gösterirken, müşterilere daha coupe benzeri bir siluete sahip olmalarını beraberinde getiriyor.  Daha önce casuslarımızın tarafımıza ilettiği fotoğraflar, standart Q6 E-Tron'un iç mekanına iyi bir bakış atmamızı sağlamıştı. Ortada büyük bir ekran bulunuyorken bu ekran, gösterge panelinden ayrı bir şekilde geliyordu.

Q6 E-Tron, yakında çıkacak olan Porsche Macan EV ve Audi A6 E-Tron'un da temelini oluşturacak olan Premium Platform Electric (PPE) mimarisini kullanarak karşımıza çıkacak. Güç aktarma organları konusunda her ne kadar netleşen bir ayrıntı olmasa da, tek ve çift motorlu düzenlerin geleceği konusunda bir görüş birliği olduğunu belirtmek gerek. 

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, standart Q6 E-Tron'un bu yıl piyasaya sürüleceğini ve 2023'te satışa sunulacağını belirtmek isteriz. Bize kalırsa, Sportback varyantı aynı anda tanıtılmayacaktır. Onun için hala zaman var...