Porsche Macan EV'nin geliştirilmesi tam hız devam ediyor. Casuslarımızın bize ulaştırdığı ve aşağıdaki fotoğraflarda inceleyebileceğiniz bu prototip, Avusturya yollarında görüntülendi. Burada gördüğümüz kamuflajlı Macan EV, bölünmüş farlara sahip olarak geliyor. Üstteki lambalarda ise dört adet yatay LED şerit bulunuyor. Porsche, bu alanı sahte görünümlü çıkartmalarla gizlemeye çalışıyor diyebiliriz. 

Porsche, ızgara konusunda da ince eleyip sık dokuyor ki oraya daha sağlam bir kaplama monte ediyor. Arka tarafa baktığımızda, hatchback'in arka camının altında bulunan Macan EV'nin spoilerını rahatlıkla görebiliyoruz. Her iki tarafta ince arka lambalar var ki, ortada ise daha küçük bir lamba bulunuyor. Porsche, Macan EV geliştirme araçlarının arkasına sahte egzoz boruları takmaya devam ediyor ki bu geleneği burada da görüyoruz. 

Galeri: Porsche Macan EV Casus Fotoğrafları

Her ne kadar burada yer almasa da, daha önce elimize ulaşan bir grup casus fotoğraf, Macan EV'nin iç mekanını bize en iyi şekilde göstermişti. Orta konsolda dikdörtgen bir bilgi-eğlence ekranı bulunuyordu ki, konsolun alt kısmında ise HVAC kontrolleri için ekstra bir ekran yer alıyordu.

Porsche Macan EV, Volkswagen Grubu'nun PPE platformunda testlerine devam ediyor. Her ne kadar güç aktarma organları hakkında detayları bilmesek de, tek motorlu, arkadan itişli ve çift motorlu, dört tekerlekten çekişli varyantlar gelecektir diye düşünüyoruz. 

Haberimizin sonlarına doğru gelirken, Macan EV'nin 2022'nin sonlarında piyasaya çıkmasını beklediğimizin altını çizmek isteriz. Satışların ise 2023'ün ortalarına doğru başlayacağını düşünüyoruz.