Özellikle COVID-19 pandemisinin bitmesiyle dünya genelinde birçok kriz patlak verdi. Krizler sonucunda çip üretiminde ve tedarik zincirlerinde büyük problemler meydana geldi ve birçok otomobil üreticisi üretim tesislerini kapatmak zorunda kaldı. Ancak GMC Hummer EV, büyük ve yenilikçi yapısına rağmen hala üretim hattında.

General Motors, şu anda günde 12 adet GMC Hummer EV üretimi yapabiliyor. Özellikle aracın bataryasının ve boyutlarının büyük olması üretim adedini azaltıyor. Ayrıca şirketin açıklamasına göre aynı platform üzerinde inşa edilecek yeni bir otomobil üzerinde çalıştıkları için de aracın üretimi yavaş ilerliyor.

Galeri: 2022 GMC Hummer EV

GM, kaliteli ürünler sunmak için de üretimi az tutuyor. Özellikle Hummer EV’nin bataryalarının ABD dışından gelmesi de süreci yavaşlatıyor. Ohio’da kurulan GM ve LG Chem batarya fabrikasının devreye girmesiyle üretim yılın ikinci yarısında gözle görülür biçimde artacak.

Şu anda gerçekleştirilen üretim kullanıcıların taleplerini karşılamıyor. Zira şu anda 77.000 adet sipariş bulunuyor. Fabrikanın devreye girmesiyle üretimin artması ve siparişlerin en kısa zamanda teslim edilmesi planlanıyor. Ayrıca GM’in elektrikli otomobil planında 30 adet yeni modelin piyasaya sürülmesi bulunuyor. Ohio’daki tesis, 30 yeni modelin bataryalarını sağlayacak.