2022 Goodwood Hız Festivali'ndeki en dikkat çekici araçlardan birisi, İsveçli Polestar firmasının O2 adlı elektrikli cabrio otomobil konseptiydi. Fakat o etkinlikte Polestar yetkilileri bu aracın üretime girip girmeyeceğiyle ilgili herhangi bir yorumda bulunmadılar.

Son gelen haberler ise Polestar O2'yi beğenenler için bir umut ışığı oluyor. Çünkü söylentilere göre Polestar, bu otomobili seri üretime almayı değerlendiriyor. Polestar O2, Polestar 5 adlı modelin alüminyum platformunu kullanan ve hardtop (metal) tavana sahip olan elektrikli bir cabrio otomobil şeklinde. Aracın gücü açıklanmamış olsa da Polestar 5 ile aynı platformu kullandığı için, o araçta gördüğümüz 872 beygirlik değerin görülebileceğini söyleyebiliriz.

Galeri: Polestar O2 Konsepti Goodwood Festivali 2022

Ayrıca Goodwood'da sergilenen Polestar O2'nin sürülemeyecek statik bir prototip olduğu da açıkça görülüyordu. Çünkü araç üzerinde sadece görsellik amacıyla konumlandırılmış, çalışmayan bir geri görüş kamerası yer alıyordu.

Bugünkü haberimizin kaynağı ise Top Gear oluyor. Polestar patronu Thomas Ingenlath ile görüşme yapan kuruluş, patronun O2 adlı bu elektrikli cabrio konseptini bir seri üretim modele dönüştürmeyi planladığını belirtiyor. Patron tabii ki de bu durumun firma için oldukça zorlu bir çalışma olacağını da belirtmiş.

Ayrıca son olarak, bu haberimizde ismini kullandığımız bir başka konsept olan Polestar 5'in de 2024 yılı civarında seri üretim versiyonuyla karşımıza çıkacağını biliyoruz.