Mercedes-Benz, 2021 yılının başlarında elektrikli küçük SUV modeli EQA'yı piyasaya sürmüştü. Casuslarımız tarafından çekilen görüntülere göre şirket araca küçük bir makyaj operasyonu yapacak. Hafif kamuflajlarla karşımıza çıkan otomobilde tasarımsal olarak büyük değişikler olmayacak. Güç aktarma organlarında da büyük değişikler beklemiyoruz.

Fotoğraflara baktığımızda kamuflajın ön ızgarayı ve farları kapladığını görüyoruz. Bu da şirketin aracın yüzünde ufak değişikler yapacağını gösteriyor. İç mekana dair görseller bulunmasa da dışarıdan çekilen fotoğraflardan detaylıca bakarsak bir değişiklik görünmüyor. Bir önceki modelde olan dijital gösterge paneli ve multimedya ekranı yerlerini koruyor. Ancak sistemin en güncel MBUX sistemine sahip olacağını söyleyebiliriz.

Galeri: Makyajlı Mercedes-Benz EQA Casus Fotoğraflar

Bu kadar az değişiklikten dolayı güç ünitelerinde de herhangi bir değişiklik beklemiyor. Mercedes-Benz EQA, giriş seviyesinde 188 beygir güç üretebilen ve bir elektrikli motora sahip. Dört tekerlekten çekişli çift motorlu versiyon ise 288 beygir güç sağlayabiliyor.

Bu rakamlar ve batarya büyüklükleri büyük ihtimalle değişmeyecek. Aracın menzilinin yeni yazılım güncellemeleri sonucunda artıp artmayacağını ise bilmiyoruz. EQA, şu anda satışa bulunan nesliyle 2023'e kadar satılacak. 2023'ten itibaren makyajlı versiyon bizlerin karşısına çıkacak. Büyük ihtimalle makyajla birlikte araç, yeni nesil EQ otomobillerine uyum sağlayacak.