Hyundai, yarın tanıtacağı Ioniq 6'nın son teaser'larını yayınladı. Bu kez çekinmeden aracın ön kısmının büyük bir bölümünü gösteren Güney Koreli üretici, bulmacadaki son parçayı da yerine yerleştirmiş oldu. Ioniq 6'nın tüm tasarımını ise yarın resmen görmüş olacağız.

Yayınlanan son teaser sayesinde aracın Prophecy isimli konsept modelden far takımları sayesinde ayrıştığını görüyoruz. Üretim versiyonunun pixel grafikli far takımlarının dış tasarımı, konsept modelden ayrışıyor. Kaputun üstündeki karakter hatları da modele hava katmış durumda.

Galeri: 2022 Hyundai Ioniq 6 Teaser'ları

Pürüzsüz tampon tasarımı aracın aerodinamik yapısını güçlendirerek bataryasında kalan son enerjiyi sıkmasına olanak sağlayacak. Ioniq 6'nın net menzilini ise yarın lansman esnasında resmi olarak öğrenmiş olacağız.

Ioniq 6'nın genel anlamda Prophecy kadar dudak uçuklatıcı bir yapıya sahip olmayacağı kesin. Yine de yayınlanan fotoğraflara bakarak bile sıradan bir sedan olmayacağını söyleyebiliyoruz. Ioniq 6, Hyundai'nin geliştirdiği elektrikli modellerin en dikkat çekicilerinden biri olacak.

İddialara göre model 77.4 kWh'lik bir batarya ile satışa sunulacak. 300 bg güç üretebilecek bir çift elektrikli motor kullanacak model, tüm tekerleklerden çekiş sistemine sahip olacak. Modelin tek motorlu ve arkadan itişli versiyonlarının da üretilmesi gündemde.

İddialara ise son noktayı yarın yapılacak lansman ile Hyundai koyacak.