Volkswagen ID. Aero, nisan ayında 2022 Pekin Motor Show'da gerçekleşmesi beklenen tanıtımını yapamayınca, zorunlu ertelemeye kalmaktan kurtulamamıştı. O zamanlar, artan koronavirüs vakaların, etkinliğin iptal edilmesine sebep olmuştu.

Bugün ise kendisini tüm çıplaklığı ile görme zamanımız geldi. 2018'de gördüğümüz Vizzion'dan ilham alan Volkswagen ID. Aero Konsepti, 0.23 gibi etkileyici derecede düşük bir sürtünme katsayısı ile üretime daha yakın bir görünümde karşımıza çıktı. Sahip olduğu şık gövde ile kendisi, WLTP döngüsünde 620 kilometre gidebiliyor.

Galeri: 2022 VW ID. Aero Konsepti

Marka, teknik özellikler konusunda enteresan bir şekilde sessiz kalmayı tercih ediyor. VW ID. Aero yaklaşık beş metre uzunluğunda ve 22 inç tekerleklere binerek geliyor. Bu arada belirtelim, bu elektrikli sedan MEB platformunu kullanıyor. Yukarıda bahsettiğimiz menzilden yola çıkarak söyleyebiliriz ki, kendisi "ID.7" olarak gelirse şaşırmayız. Elbette bu konuda şu an için resmi bir şey yok.

VW ID. Aero, Çin'de bulunan FAW-VW'den ve SAIC-VW'den olmak üzere iki farklı Volkswagen bünyesinde satılacak. Hatırlatmak isteriz ki marka, diğer ID. ürünleri için de benzer bir strateji uygulamıştı. Bu yeni güzelliğe, gelecek yılın ikinci yarısından itibaren sahip olacak ilk ülke Çin olacak. Çin'i, Avrupa ve Kuzey Amerika takip edecek.

Bütün bunlar bir yana, VW'nin orijinal konseptin bir station wagon versiyonunu da tanıttığını hatırlatalım. "EV Space Vizzion" olarak adlandırılan araç, orta büyüklükteki otomobile daha pratik bir bakış açısı getirmek amacıyla 2019'un sonlarında sunulmuştu. Kendisinin bir üretim modeli alıp almayacağı ise belirsizliğini koruyor.