Ferrari SF90 Stradale, Ferrari'nin an itibarıyla en hızlı üretim modeli olarak biliniyor. Şarj edilebilir hibrit süper otomobil, kendi başına 777 beygir gücü üreten, ortaya monte edilmiş 4.0 litrelik çift turbo V8 motordan oluşan ve toplamda 209  beygir gücü de oradan üreten üç elektrik motoruyla desteklenen karmaşık bir güç aktarma kurulumuna sahip.

Yukarıda bahsettiğimiz bu motorlardan ikisi, dört tekerlekten çekiş sistemi için ön aksta bulunurken, üçüncüsü, arka akstaki termik motor ve sekiz vitesli çift kavramalı şanzıman arasına yerleştiriliyor. Ferrari SF90 Stradale, toplamda 986 beygir gücü ve 800 Nm tork üreterek, 0'dan 100 km/sa hıza 2 saniyeden biraz fazla bir sürede erişebiliyor. Kendisinin 0'dan 200 km/sa hıza çıkması 6.7 saniyesini alırken, azami hızı ise 340 km/sa olarak ölçülüyor.

Kendisinin karşısında ise drag yarışlarına oldukça etkileyici bir performansa sahip bir Tesla Model X Plaid bulunuyor. Kendisi, SF90 Stradale'den yaklaşık 635 kilogram daha ağır olmasına rağmen tork bakımından Şahlanan At'a oldukça güçlü bir fark atıyor. Yani anlayacağınız, burada güç ve ağırlık dengesini iyi kullanabilen yarışın galibi olacaktır. Yapılan üç farklı yarışın ardından bakalım zafere ulaşan taraf hangisi oldu? İzliyoruz.